LEA’DA NASIL YÜKSELEBİLİRİM?

leada kariyer

Emek olmadan yemek olmaz diye bir atasözü var bilirsiniz. Atalarımız bu sözü söyledi ise eğer vardır bir bildikleri.

Emek olmadan yemek olmaz diyerek bizlere iletmek istedikleri mesaj aslında geçinmek için alın terimiz ile çalışıp kazanmamızdır.

Örneğin; karnımızı doyurmak adına yemek yapmak için bile bir sürü emek harcamamız gerekir. İlk önce para kazanmamız, sonra bir alışveriş listesi yapmamız, markete gidip ihtiyacımız olan ürünleri alıp geri eve dönmemiz, o ürünleri yapacağımız yemeğe uygun bir şekilde hazırlayıp pişirmeye bırakmamız, arada yanmasın diye kontrol etmemiz bile aslında bu atasözünü anlatmaya yetebilir.

 Armut piş ağzıma düş mantığıyla hiçbir zaman bir yere ulaşamayız. Emek harcamadan başarıya ulaşmak oldukça zordur. Çünkü başarı hiçbir zaman emeksiz hazır bir şekilde sizlerin ayağına gelmez. Gelsin diye bekler iseniz de, acı ama gerçek, ömür boyu beklemede kalmaya devam edersiniz.

Emek vermeden bir yerlere ulaşan kişiler vardır belki etrafınızda. Onları görerek içten içe kızarsınız. Ama unutmayın ki alın teriyle emek vermeden bir yerlere gelenlerin sonu her zaman kötüdür. En ufak bir sarsıntıda yere çakılma ihtimalleri oldukça yüksektir. Çünkü emek vermediği için işini sağlam adımlar atarak oluşturmamıştır. Temeli sağlam yapılmayan bir bina nasıl yıkılmaya mahkûm ise o da eski haline dönmeye mahkumdur.  Eminim ki sizler sonunuzun böyle olmasını istemezsiniz. Ee o zaman hadi kalkın ve kendinize gelin.  Neden işim yok, neden istediğim kadar para kazanamıyorum, neden her şey üst üste geliyor gibi kötü şeyler diyerek ve düşünerek kendinizi alt üst etmeyin. Evrene güzel mesajlar iletin ve kendi kendinizi motive edin. Neden işim yok yerine nasıl bir işte çalışmak istiyorum ve çalışmak istediğim bu iş için yeteneğim var mı, yeteneğim yoksa bu yeteneğe nasıl sahip olabilirim ya da yeteneğim olan işlere yönelerek daha iyi yerlere gelebilir miyim gibi sorular sorun kendinize. Yani kısaca kendinizle yüzleşin. Kendinizle yüzleşmeyi ne kadar geciktirirseniz hayata o kadar geç kalırsınız.

Unutmayın ki insanoğlu keyif almadığı şeyleri yapmaktan asla hoşlanmaz. Sevmediğiniz bir iş yerine gidip çalışmak oldukça zordur. İşe gitmek için yataktan bile zor kalkarsınız. Ama sevdiğiniz bir işi yapmış olsaydınız emin olun  ki sabah saati 5 dakika bile ertelemeden, hemen kalkıp hazırlanıp, koşa koşa gidersiniz. O yüzden kendinizi ihmal etmeyin. Çünkü bu hayatta sizi sizden başka düşünen yoktur. Aileniz, sevdiğiniz insanlar bile sizi belli bir yere kadar düşünür. Belli bir yerden sonra akıllarına bile gelmezsiniz. Şöyle düşünün aileniz gün boyu sizin her saniye aklınızda mı? Tabi ki de hayır. Öyle olsaydı yaşamınızı idam ettiremezdiniz ve bir birey olamazdınız. Aileniz ve sevdikleriniz bile en ufak bir olayda size sırtını çevirebilir. Demem o ki sizi en çok kendiniz düşünebilirsiniz, kendiniz tanıyabilirsiniz, kendiniz geliştirerek güzel yerlere gelebilirsiniz.

Açılmamış kanatların uzunluğu nedir bilinmez. Eğer uçmak istiyorsan o kanatlarını açman gerekir. Ben sana güveniyorum. Çünkü bu yazıyı sonuna kadar okudun. Eğer sen de kendine güveniyor isen haydi durma ekibime katılarak hayatını baştan yazmayı başarabilirsin. Biz seninle daha da güçlü bir ekip olacağız! ?

leada yükselme
LEA’DA NASIL YÜKSELEBİLİRİM?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön